easyReservations - en to fi_FI translation catalogue (476 entries)

en: %s activated
fi_FI: %s aktivoitu

en: %s added
fi_FI: %s lisätty

en: %s deactivated
fi_FI: %s deaktivoitu

en: %s deleted
fi_FI: %s poista

en: %s deleted permanently
fi_FI: %s poistettu pysyvästi

en: %s filter
fi_FI: %s suodin

en: %s into base price
fi_FI: %s Muuta perushintaa

en: %s is required
fi_FI: %s on pakollinen

en: %s or more adults reserve
fi_FI: vähintään %s aikuista varaa

en: %s or more persons reserve
fi_FI: vähintään %s henkilöä varaa

en: %s saved
fi_FI: %s tallennettu

en: %s settings
fi_FI: %s asetukset

en: %s settings saved
fi_FI: %s Sähköpostiasetukset tallennettu

en: About
fi_FI: Tietoja

en: Activate
fi_FI: Aktivoi

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Actual
fi_FI: Todellinen

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Add %s
fi_FI: Lisää uusi %s

en: Add reservations first
fi_FI: Lisää varaukset ensin

en: Adults
fi_FI: Aikuisia

en: After first activation save the settings of each resource once.
fi_FI: Kun toiminto on aktivoitu, tallenna jokaisen resurssin asetukset kertaalleen.

en: After payment
fi_FI: Maksun jälkeen

en: After submit
fi_FI: Lähetyksen jälkeen

en: After success return to
fi_FI: Palaa onnistumisen jälkeen kohtaan

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All credit cards deleted
fi_FI: Kaikki luottokortit poistettu

en: All installed modules activated
fi_FI: Kaikki asennetut moduulit aktivoitu

en: All installed modules deactivated
fi_FI: Kaikki asennetut moduulit deaktivoitu

en: All reservations
fi_FI: Kaikki varaukset

en: All resources
fi_FI: Kaikki resurssit

en: Allow multiple reservations in a
fi_FI: Salli monta varausta

en: Amount
fi_FI: Määrä

en: An error occurred, please try again
fi_FI: Tapahtui virhe, yritä uudelleen

en: Apply
fi_FI: Käytä

en: Approve
fi_FI: Hyväksy

en: Approved
fi_FI: Hyväksytty

en: April
fi_FI: huhtikuu

en: Arrival
fi_FI: Tulo

en: Arrival date
fi_FI: Tulopäivä

en: Arrival hour
fi_FI: Tuloajan tunnit

en: Arrival minute
fi_FI: Tuloajan minuutit

en: Arrival only possible from %s
fi_FI: Tulo mahdollinen vain alkaen %s

en: Arrival only possible on %s
fi_FI: Tulo mahdollinen vain %s

en: Arrival only possible till %s
fi_FI: Tulo mahdollinen vain viimeistään %s

en: Arrival possible on
fi_FI: Tulo mahdollinen

en: Arrival today
fi_FI: Saapuu tänään

en: Ask for address in popup form
fi_FI: Pyydä osoite ponnahduslomakkeessa

en: Ask for name of card holder
fi_FI: Pyydä kortin haltijan nimi

en: At least %1$s %2$s in %3$s
fi_FI: Vähintään %1$s %2$s kohteessa %3$s

en: At least %1$s persons in %2$s
fi_FI: Vähintään %1$s henkilöä kohteessa %2$s

en: Attach transaction to
fi_FI: Liitä maksutapahtuma kohteeseen

en: Attached to reservations if no resource [tag] in form
fi_FI: Liitetään varauksiin, jos lomakkeessa ei ole resurssi [tag]

en: August
fi_FI: elokuu

en: Availability
fi_FI: Saatavuus

en: Available
fi_FI: Saatavilla

en: Back
fi_FI: Takaisin

en: Base price
fi_FI: Perushinta

en: Before using create a file named %1$s in %2$s and enter %3$s
fi_FI: Ennen kuin ryhdyt käyttämään, luo tiedosto %1$s kohteeseen %2$s ja kirjoita %3$s

en: Before using open the file %1$s and enter a long random password
fi_FI: Ennen kuin ryhdyt käyttämään, avaa tiedosto %1$s ja anna pitkä satunnainen salasana

en: Billing
fi_FI: Laskutus

en: Black
fi_FI: Musta

en: Block time
fi_FI: Estä aika

en: Bold
fi_FI: Lihavoitu

en: Bold text
fi_FI: Lihavoi teksti

en: Both
fi_FI: Molemmat

en: Button
fi_FI: Painike

en: Button to submit the form
fi_FI: Lomakkeen lähetyspainike

en: Calendar
fi_FI: Kalenteri

en: Can be any form element, can have an impact on the price and are used to get more information. Define them %s first
fi_FI: Voi olla mikä tahansa lomake-elementti, voi vaikuttaa hintaan ja käytetään lisätietojen saamiseen. Määritä ne %s ensin

en: Can't open the file %1$s with the security key. Try to give it and it's folder CHMOD 755 or higher.
fi_FI: Tiedostoa %1$s ei voi avata suojausavaimella. Yritä muuttaa tiedoston ja sen kansion oikeuksiksi vähintään 755.

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Captcha is required
fi_FI: Captcha on pakollinen

en: Card Number
fi_FI: Kortin numero

en: Card Type
fi_FI: Kortin tyyppi

en: Change base price
fi_FI: Muuta perushintaa

en: Changelog
fi_FI: Muutosloki

en: Charset
fi_FI: Merkistö

en: Check availability for %s days
fi_FI: Tarkista saatavuus %s päivälle

en: Check for updates
fi_FI: Etsi päivityksiä

en: Check to give your guests the opportunity to enter their credit card information after submit
fi_FI: Valitse, jos haluat että asiakas voi kirjoittaa luottokortin tiedot lähettämisen jälkeen

en: Checkbox
fi_FI: Valintaruutu

en: Checked for updates
fi_FI: Päivitykset tarkistettu

en: Children
fi_FI: Lapsia

en: Code
fi_FI: Koodi

en: Color
fi_FI: Väri

en: Color of code
fi_FI: Koodin väri

en: Comma separated options
fi_FI: Pilkulla erotetut vaihtoehdot

en: Content
fi_FI: Sisältö

en: Copy & Add
fi_FI: Kopioi ja lisää

en: Country
fi_FI: Maa

en: Coupon
fi_FI: Kuponki

en: Coupons
fi_FI: Kupongit

en: Credit card number has invalid format
fi_FI: Luottokortin numero on väärässä muodossa

en: Credit card number is invalid
fi_FI: Luottokortin numero ei kelpaa

en: Credit card number is wrong length
fi_FI: Luottokortin numero on väärän pituinen

en: Currency
fi_FI: Valuutta

en: Current
fi_FI: Nykyinen

en: Custom
fi_FI: Oma

en: Custom fields
fi_FI: Omat kentät

en: Custom form elements to get more information
fi_FI: Omat lomake-elementit lisätietojen saamiseksi

en: Dashboard
fi_FI: Yhteenveto

en: Date
fi_FI: Päiväys

en: Date and information fields can be replaced by hidden fields to force the selection without the guest choosing or seeing it. They are helpful for special offers or forms for just one resource.
fi_FI: Päivämäärä- ja tietokentät voidaan korvata piilotetuilla kentillä, jos valinta halutaan tehdä niin, ettei asiakas voi valita tai nähdä sitä. Ne ovat näppäriä erikoistarjouksissa tai vain yhden resurssin lomakkeissa.

en: Date fields
fi_FI: Päivämääräkentät

en: Date format
fi_FI: Pvm muoto

en: Date range
fi_FI: Aikaväli

en: Date today
fi_FI: Pvm tänään

en: Datepicker availability
fi_FI: Päivämäärän valitsimen saatavuus

en: Deactivate
fi_FI: Deaktivoi

en: December
fi_FI: joulukuu

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Delete all credit cards
fi_FI: Poista kaikki luottokortit

en: Delete settings, reservations and resources
fi_FI: Poista asetukset, varaukset ja resurssit

en: Departure
fi_FI: Lähtö

en: Departure date
fi_FI: Tulopäivä

en: Departure hour
fi_FI: Lähtöajan tunnit

en: Departure minute
fi_FI: Lähtöajan minuutit

en: Departure only possible from %s
fi_FI: Lähtö mahdollinen vain alkaen %s

en: Departure only possible on %s
fi_FI: Lähtö mahdollinen vain %s

en: Departure only possible till %s
fi_FI: Lähtö mahdollinen vain viimeistään %s

en: Departure possible on
fi_FI: Lähtö mahdollinen

en: Departure today
fi_FI: Lähtö tänään

en: Deposit
fi_FI: Ennakkomaksu

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Disabled
fi_FI: Pois käytöstä

en: Discount
fi_FI: Alennus

en: Display
fi_FI: Näytä

en: Display month name
fi_FI: Näytä kuukauden nimi

en: Display months
fi_FI: Näytä kuukaudet

en: Display price live
fi_FI: Näytä hinta reaaliajassa

en: Displays errors
fi_FI: Näytä virheet

en: Documentation
fi_FI: Ohjeet

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Due date
fi_FI: Eräpäivä

en: Dummy message
fi_FI: Dummy-viesti

en: Dummy user
fi_FI: Dummy-käyttäjä

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Editlink
fi_FI: Muokkauslinkki

en: Elements
fi_FI: Elementit

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email sent successfully
fi_FI: Sähköpostin lähetys onnistui

en: Enable tutorial mode
fi_FI: Ota opastila käyttöön

en: Enter correct CVV code
fi_FI: Anna oikea CVV-koodi

en: Enter correct captcha
fi_FI: Kirjoita oikea Captcha

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Errors
fi_FI: Virheet

en: Example
fi_FI: Esimerkki

en: Excerpt
fi_FI: Ote

en: Exclude
fi_FI: Sulje pois

en: Expires
fi_FI: Vanhenee

en: Export
fi_FI: Vie

en: Export reservations
fi_FI: Vie varaukset

en: Failure at copying module %1$s - %2$s
fi_FI: Virhe kopioitaessa moduulia %1$s - %2$s

en: Failure at extracting module %1$s - %2$s
fi_FI: Virhe purettaessa moduulia %1$s - %2$s

en: Failure at updating module %1$s - %2$s
fi_FI: Virhe päivitettäessä moduulia %1$s - %2$s

en: Favourites
fi_FI: Suosikit

en: February
fi_FI: helmikuu

en: Field has influence on price
fi_FI: Kenttä vaikuttaa hintaan

en: Field with datepicker for the departure date. Can be replaced by billing units selection or deleted so that every reservation lasts one billing unit.
fi_FI: Lähtöpäivän valintakenttä. Voidaan korvata laskutusyksiköiden valinnalla tai poistaa, jolloin jokainen varaus kestää yhden laskutusyksikön.

en: Filter
fi_FI: Suodin

en: Filter by %s
fi_FI: Suodata tilan %s

en: For multilingual content
fi_FI: Monikielistä sisältöä varten

en: For multilingual content. It can be used inside other tags and used in emails, the search bar or invoice templates.
fi_FI: Monikielisiä sisältöjä varten. Voidaan käyttää muiden tunnisteiden sisällä sähköposteissa, hakupalkissa ja laskumalleissa.

en: Form
fi_FI: Lomake

en: Form %s
fi_FI: Lomake %s

en: Format
fi_FI: Muoto

en: Friday
fi_FI: Perjantai

en: From
fi_FI: Alkaen

en: From %1$s till %2$s
fi_FI: %1$s - %2$s

en: Full
fi_FI: Täysi

en: Future
fi_FI: Tuleva

en: General
fi_FI: Yleiset

en: Generate
fi_FI: Luo

en: Gross
fi_FI: Brutto

en: Has been paid
fi_FI: On maksettu

en: Headline
fi_FI: Otsikko

en: Height
fi_FI: Korkeus

en: Hidden
fi_FI: Piilotettu

en: Holders name
fi_FI: Haltijan nimi

en: Hourly mode as standard
fi_FI: Käytä tuntitilaa oletuksena

en: Hours
fi_FI: Tuntia

en: ID
fi_FI: Tunnus

en: ID of reservation
fi_FI: Varaustunnus

en: If
fi_FI: Jos

en: If %s to calculate is
fi_FI: Jos %s, joka lasketaan on

en: Image as avatar for guests
fi_FI: Kuva asiakkaiden avatarina

en: Import
fi_FI: Tuo

en: Important guests
fi_FI: Tärkeät asiakkaat

en: Incompatibility - This version of easyReservations needs at least version %s of this module
fi_FI: Yhteensopivuusongelma - easyReservationsin tämä versio edellyttää vähintään version %s tästä moduulista

en: Incompatibility - Update easyReservations to at least %s
fi_FI: Yhteensopivuusongelma - Päivitys easyReservations vähintään versioon %s

en: Information fields
fi_FI: Tietokentät

en: Insert
fi_FI: Lisää

en: Install
fi_FI: Asenna

en: Install all modules
fi_FI: Asenna kaikki moduulit

en: Instant Payment Notifications
fi_FI: Välittömät maksuilmoitukset

en: Interval
fi_FI: Väli

en: Invoice
fi_FI: Lasku

en: Italic
fi_FI: Kursivoitu

en: Italic text
fi_FI: Kursivoi teksti

en: January
fi_FI: tammikuu

en: July
fi_FI: heinäkuu

en: June
fi_FI: kesäkuu

en: Label
fi_FI: Nimike

en: Label above note
fi_FI: Nimike huomautuksen yllä

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Let the guest cancel his reservation till %s days before arrival
fi_FI: Salli asiakkaan perua varauksensa vielä %s päivää saapumista ennen

en: Let your guests view and download their invoices by invoice guest template
fi_FI: Salli asiakkaiden tarkastella ja ladata laskuja asiakkaiden laskupohjan avulla

en: List
fi_FI: Luettelo

en: Live
fi_FI: Normaali

en: Logged out
fi_FI: Kirjattu ulos

en: Login
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Loyal
fi_FI: Uskollinen

en: March
fi_FI: maaliskuu

en: Max
fi_FI: Maks

en: Maximum %1$s %2$s in %3$s
fi_FI: Enintään %1$s %2$s kohteessa %3$s

en: Maximum %1$s persons in %2$s
fi_FI: Enintään %1$s henkilöä kohteessa %2$s

en: May
fi_FI: toukokuu

en: Merge resources
fi_FI: Yhdistä resurssit

en: Message
fi_FI: Sanoma

en: Message from admin
fi_FI: Viesti ylläpidolta

en: Message to guest
fi_FI: Viesti asiakkaalle

en: Mode
fi_FI: Moodi

en: Module %s
fi_FI: Moduuli %s

en: Monday
fi_FI: Maanantai

en: Money format
fi_FI: Rahan muoto

en: Months
fi_FI: Kuukautta

en: Multiple reservations
fi_FI: Useita varauksia

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Name for resources
fi_FI: Resurssien nimi

en: Navigation
fi_FI: Navigointi

en: Net
fi_FI: Netto

en: New reservations
fi_FI: Uudet varaukset

en: No card number provided
fi_FI: Kortin numero ei ole annettu

en: No custom fields defined
fi_FI: Omia kenttiä ei ole määritetty

en: No premium account - %s
fi_FI: Ei Premium-tiliä - %s

en: None
fi_FI: Ei mitään

en: None available in this period
fi_FI: Ei yhtään saatavilla tällä aikavälillä

en: Normal credit card form get send to stripe
fi_FI: Normaali luottokorttilomake lähetetään Stripe-palveluun

en: Not at all
fi_FI: Ei ollenkaan

en: Not available at
fi_FI: Ei saatavilla

en: November
fi_FI: marraskuu

en: Number
fi_FI: Numero

en: Object
fi_FI: Objekti

en: October
fi_FI: lokakuu

en: Off
fi_FI: Pois

en: Old
fi_FI: Vanha

en: On
fi_FI: Päällä

en: Only add it once per page or post
fi_FI: Lisää artikkeliin tai sivuun vain kerran

en: Only add one form per page or post
fi_FI: Lisää sivulle tai artikkeliin vain yksi lomake

en: Only add the calendar once per page or post
fi_FI: Lisää artikkeliin tai sivuun vain yksi kalenteri

en: Only add the edit-form on one page or post
fi_FI: Lisää muokkauslomake vain yhteen sivuun tai artikkeliin

en: Only admin
fi_FI: Vain ylläpito

en: Only admins can change the permissions for
fi_FI: Vain ylläpitäjä voi muuttaa oikeuksia kohteelle

en: Only display table if guest reserved more than once
fi_FI: Näytä taulukko vain, jos asiakas on varannut useammin kuin kerran

en: Only numbers
fi_FI: Vain numeroita

en: Overlay
fi_FI: Overlayikkuna

en: Overlay message
fi_FI: Overlay-viesti

en: Overlay sub-message
fi_FI: Overlay-alaviesti

en: Overview
fi_FI: Yleiskatsaus

en: Overview autoselect with inputs on add/edit
fi_FI: Yleiskatsauksen autom. valinta kun tietoja lisätään/muokataan

en: Overview onMouseOver Date & Select animation
fi_FI: Yleiskatsaus kun osoitin pvm päällä & Valitse animaatio

en: Owner
fi_FI: Omistaja

en: Page
fi_FI: Sivu

en: Paid
fi_FI: Maksettu

en: Paid amount of all reservations
fi_FI: Kaikkien varattujen maksettu summa

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Past
fi_FI: Mennyt

en: Pay
fi_FI: Maksa

en: Pay a deposit of
fi_FI: Maksa ennakkomaksuna

en: Pay now
fi_FI: Maksa nyt

en: Pay the full price of
fi_FI: Maksa koko hinta

en: Payment
fi_FI: Maksu

en: Payment about %1$s successful
fi_FI: Maksu kohteesta %1$s onnistui

en: Payment button
fi_FI: Maksupainike

en: Paypal email or Secure Merchant ID
fi_FI: Paypal-sähköpostiosoite tai Secure Merchant -tunnus

en: Pending
fi_FI: Odottaa

en: Percent
fi_FI: Prosentti

en: Persons
fi_FI: Henkilöt

en: Plain text
fi_FI: Pelkkä teksti

en: Please contact us to edit your reservation
fi_FI: Ota meihin yhteyttä, jos haluat muokata varaustasi

en: Please enter %s
fi_FI: Kirjoita otsikko %s

en: Popup
fi_FI: Ponnahdusikkuna

en: Premium Features
fi_FI: Premium-ominaisuudet

en: Premium Login
fi_FI: Premium Kirjaudu

en: Present
fi_FI: Nykyinen

en: Preview
fi_FI: Esikatselu

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Priority
fi_FI: Prioriteetti

en: Quantity
fi_FI: Määrä

en: Really delete this reservation permanently?
fi_FI: Poistetaanko varaus varmasti lopullisesti?

en: Really delete this resource and all its reservations?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän resurssin ja sen kaikki varaukset?

en: Really move this reservation to trash?
fi_FI: Siirretäänkö varaus varmasti roskakoriin?

en: Recurring guests
fi_FI: Vakioasiakkaat

en: Reinstall
fi_FI: Asenna uudelleen

en: Reject
fi_FI: Hylkää

en: Rejected
fi_FI: Hylätty

en: Report bug
fi_FI: Ilmoita virheestä

en: Required
fi_FI: Pakollinen

en: Requirements
fi_FI: Vaatimukset

en: Reservation
fi_FI: Varaus

en: Reservation #%1$d copied as #%2$d
fi_FI: Varaus #%1$d kopioitiin #%2$d

en: Reservation #%d added
fi_FI: Varaus #%d lisätty

en: Reservation %s
fi_FI: Varaukset %s

en: Reservations
fi_FI: Varaukset

en: Reservations are editable till
fi_FI: Varauksia voi muokata vielä

en: Reservations in table
fi_FI: Varaukset taulukossa

en: Reserve now!
fi_FI: Varaa nyt!

en: Reserved
fi_FI: Varattu

en: Reset
fi_FI: Palauta

en: Resource
fi_FI: Resurssi

en: Resource #%d added
fi_FI: Lisättiin resurssi #%d

en: Resource and all its reservations deleted
fi_FI: Resurssi ja sen kaikki varaukset poistettiin

en: Resources
fi_FI: Resurssit

en: Restore
fi_FI: Palauta

en: Revenue of all reservations
fi_FI: Tulot kaikista varauksista

en: Revenue of future reservations
fi_FI: Tulot tulevista varauksista

en: Revenue of past reservations
fi_FI: Tulot menneistä varauksista

en: Routine
fi_FI: Rutiini

en: Row
fi_FI: Rivi

en: Saturday
fi_FI: Lauantai

en: Search
fi_FI: Haku

en: Search after every change
fi_FI: Haku jokaisen muutoksen jälkeen

en: Search after page loaded
fi_FI: Haku sivun lataamisen jälkeen

en: Secure
fi_FI: Turvallinen

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select field
fi_FI: Valitse kenttä

en: Select field as of the time pattern selection
fi_FI: Valitse kenttä ajan valintaa varten

en: Select field for adults
fi_FI: Aikuisten valintakenttä

en: Select field to choose length of stay
fi_FI: Valitse kenttä viipymisen pituuden valintaa varten

en: Select for arrival hour. Can be replaced by a hidden field and defaults to 12:00 if not in form.
fi_FI: Valitse tuloajan tunti. Voidaan korvata piilotetulla kentällä. Jos arvoa ei anneta lomakkeessa, käytetään oletusarvoa 12.00.

en: Select for arrival minute.
fi_FI: Valitse tuloajan minuutit.

en: Select for departure hour. Can be replaced by a hidden field and defaults to 12:00 if not in form.
fi_FI: Valitse lähtöajan tunti. Voidaan korvata piilotetulla kentällä. Jos arvoa ei anneta lomakkeessa, käytetään oletusarvoa 12.00.

en: Select for departure minute.
fi_FI: Valitse lähtöajan minuutit.

en: Select form template
fi_FI: Valitse lomakemalli

en: Select of adults. Is required and can only be replaced by hidden field.
fi_FI: Aikuisten valintakenttä. Pakollinen ja voidaan korvata vain piilotetulla kentällä.

en: Selected
fi_FI: Valittu

en: Selected time is occupied
fi_FI: Valittu aika on varattu

en: Send
fi_FI: Lähetä

en: September
fi_FI: syyskuu

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Show
fi_FI: Näytä

en: Show Resources
fi_FI: Näytä resurssit

en: Show avatars
fi_FI: Näytä avatarit

en: Show dummy
fi_FI: Näytä dummy

en: Show price
fi_FI: Näytä hinta

en: Show price in calendar
fi_FI: Näytä hinta kalenterissa

en: Show status
fi_FI: Näytä tila

en: Show table with other reservations by the same email
fi_FI: Näytä muut varaukset sisältävä taulukko samassa sähköpostissa

en: Show time ago
fi_FI: Näytä kuinka kauan sitten

en: Show unanswered messages in table
fi_FI: Näytä vastaamattomat viestit taulukossa

en: Show/Hide content
fi_FI: Näytä/piilota sisältö

en: Shows the warning messages in form. Is required for the multiple reservations form function.
fi_FI: Näyttää varoitussanomat lomakkeissa. Pakollinen useiden varausten lomaketoiminnossa.

en: Single Page Payment
fi_FI: Maksu yhdellä sivulla

en: Skip review page
fi_FI: Ohita tarkistussivu

en: Smaller headline to divide the form.
fi_FI: Pienempi otsikko lomakkeen jaotteluun.

en: Special fields
fi_FI: Erikoiskentät

en: Standard
fi_FI: Normaali

en: Statistics
fi_FI: Tilastot

en: Status
fi_FI: Tila

en: Style
fi_FI: Tyyli

en: Sub-headline
fi_FI: Alaotsikko

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Submit all reservations
fi_FI: Lähetä kaikki varaukset

en: Submit button
fi_FI: Lähetä-painike

en: Submit message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Submit sub-message
fi_FI: Lähetä alaviesti

en: Subtitle in popup
fi_FI: Ponnahdusikkunan alaotsikko

en: Sunday
fi_FI: Sunnuntai

en: Support email
fi_FI: Tukisähköposti

en: Sync
fi_FI: Synkr

en: Table
fi_FI: Taulukko

en: Table actions
fi_FI: Taulukon toiminnot

en: Table information
fi_FI: Taulukon tiedot

en: Table of other reservations from the same email
fi_FI: Muut varaukset sisältävä taulukko samassa sähköpostissa

en: Tax
fi_FI: Vero

en: Tax percentage has to be numeric
fi_FI: Veroprosentin on oltava numero

en: Taxes
fi_FI: Verot

en: Text before price
fi_FI: Teksti ennen hintaa

en: Text field for name
fi_FI: Nimen tekstikenttä

en: Text field to enter coupon codes
fi_FI: Kuponkikoodien kirjoituskenttä

en: Text field with datepicker
fi_FI: Tekstikenttä päivämäärävalinnalla

en: Text for seach button
fi_FI: Hakupainikkeen teksti

en: Text over edit area - optional
fi_FI: Teksti muokkausalueen yllä - valinnainen

en: Text over login area - optional
fi_FI: Teksti kirjautumisalueen yllä - valinnainen

en: The departure date has to be after the arrival date
fi_FI: Lähtöpäivän on oltava ennen tulopäivää

en: The shortcodes wont work if more then one of the same type are on the same site
fi_FI: Lyhytkoodit eivät toimi, jos samalla sivustolla on useita samantyyppisiä lyhytkoodeja

en: The validation only works with SSL in Sandbox
fi_FI: Validointi toimii vain SSL/Sandbox-yhdistelmällä

en: This can happen with posts in category-views or on homepage
fi_FI: Näin voi käydä esimerkiksi kategoria- tai etusivulla

en: This function will add reservations to the woocommerce cart.
fi_FI: Tämä toiminto lisää varaukset WooCommercen ostoskoriin.

en: This shortcode adds an availability calendar to the post or page
fi_FI: Tämä lyhytkoodi lisää saatavuuskalenterin artikkeliin tai sivulle

en: This shortcode adds an availability search form to the post or page
fi_FI: Tämä lyhytkoodi lisää saatavuushakulomakkeen artikkeliin tai sivulle

en: This shortcode adds the function for your guests to edit their reservations afterwards
fi_FI: Tämä lyhytkoodi lisää toiminnon, jonka avulla asiakkaat voivat muokata varauksiaan myöhemmin

en: Thumbnail
fi_FI: Pikkukuva

en: Thursday
fi_FI: Torstai

en: Time
fi_FI: Aika

en: Time to delete
fi_FI: Poistamisaika

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Title in popup
fi_FI: Ponnahdusikkunan otsikko

en: Title over textarea
fi_FI: Otsikko tekstialueen yläpuolella

en: Title when paying multiple reservations
fi_FI: Otsikko maksettaessa useita varauksia

en: To
fi_FI: Päättyen

en: To prevent this add the shortcodes after the [more] tag
fi_FI: Voit estää tämän lisäämällä lyhytkoodin [more]-tunnisteen jälkeen

en: Too late to cancel
fi_FI: Liian myöhäistä perua

en: Total
fi_FI: Yhteensä

en: Total reservations
fi_FI: Varauksia yhteensä

en: Translation
fi_FI: Käännös

en: Translations
fi_FI: Käännökset

en: Trashed
fi_FI: Siirretty roskakoriin

en: Tuesday
fi_FI: Tiistai

en: Tutorial
fi_FI: Opas

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: URL of page with shortcode
fi_FI: Lyhytkoodin sisältämän sivun URL

en: URL to page or post with form
fi_FI: Lomakkeen sisältävän sivun tai artikkelin URL

en: Unavailability
fi_FI: Ei saatavilla

en: Undo
fi_FI: Kumoa

en: Uninstall
fi_FI: Poista asennus

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Unknown card type
fi_FI: Tuntematon kortin tyyppi

en: Upcoming
fi_FI: Tuleva

en: Upcoming reservations
fi_FI: Tulevat varaukset

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: Upload failed
fi_FI: Lähetys epäonnistui

en: Use style for table
fi_FI: Käytä tyylejä taulukoissa

en: User of dummy
fi_FI: Dummyn käyttäjä

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Validate payment & set paid amount
fi_FI: Vahvista maksu ja tallenna maksettu summa

en: Value
fi_FI: Arvo

en: View all Resources
fi_FI: Näytä kaikki resurssit

en: Wednesday
fi_FI: Keskiviikko

en: White
fi_FI: Valkoinen

en: Whitespace between price and currency sign
fi_FI: Välilyönti hinnan ja valuuttamerkin välissä

en: Width
fi_FI: Leveys

en: WooCommerce compatibility
fi_FI: WooCommerce-yhteensopivuus

en: Wrong ID or email
fi_FI: Väärä tunnus tai sähköposti

en: Wrong date format
fi_FI: Väärä päivämäärän muoto

en: Wrong email
fi_FI: Väärä sähköpostiosoite

en: Wrong file
fi_FI: Väärä tiedosto

en: Wrong login data
fi_FI: Väärät kirjautumistiedot

en: You have to copy the URL of this site to the easyReservations general settings
fi_FI: Sinun on kopioitava tämän sivuston www-osoite easyReservationsin yleisiin asetuksiin

en: Your reservation is complete
fi_FI: Varauksesi on valmis

en: Your reservation was sent
fi_FI: Varauksesi lähetettiin

en: adults
fi_FI: aikuista

en: ago
fi_FI: sitten

en: and
fi_FI: ja

en: approved
fi_FI: hyväksytty

en: between %1$s and %2$s
fi_FI: välillä %1$s - %2$s

en: cURL isnt installed on your server, please contact your host
fi_FI: URL ei ole asennettu palvelimellesi, ota yhteyttä ylläpitäjään

en: calendar week
fi_FI: kalenteriviikko

en: days before their arrival
fi_FI: päivää ennen saapumista

en: delete
fi_FI: poista

en: first characters of content
fi_FI: sisällön ensimmäistä merkkiä

en: guest comes the %1$s%2$s time
fi_FI: asiakas tulee %1$s%2$s kertaa

en: guest stays %s days or more
fi_FI: asiakas viipyy vähintään %s päivää

en: installed
fi_FI: asennettu

en: logout
fi_FI: kirjaudu ulos

en: minutes
fi_FI: minuuttia

en: more
fi_FI: lisää

en: pending
fi_FI: odottaa

en: persons
fi_FI: henkilöä

en: quarter
fi_FI: neljännes

en: rejected
fi_FI: hylätty

en: resource
fi_FI: resurssi

en: select nothing to change price/availability for entire
fi_FI: älä valitse mitään, jos haluat muuttaa hintaa/saatavuutta ajalta

en: status
fi_FI: tila

en: the base price changes to
fi_FI: perushinnaksi vaihtuu

en: the price decreases by
fi_FI: hinta laskee

en: the price increases by
fi_FI: hinta nousee

en: translateable content
fi_FI: käännettävä sisältö

en: trash
fi_FI: roskakoriin

en: trashed
fi_FI: siirretty roskiin

en: updated
fi_FI: päivitetty

en: visits
fi_FI: käyntiä

en: with template
fi_FI: mallin mukaan

en: year
fi_FI: vuosi
