easyReservations 3.3.1 - en to nb_NO translation catalogue (535 entries)

en: %s activated
nb_NO: %s aktivert

en: %s added
nb_NO: %s lagt til

en: %s deactivated
nb_NO: %s deaktivert

en: %s deleted
nb_NO: %s slette

en: %s deleted permanently
nb_NO: %s slettes permanent

en: %s into base price
nb_NO: %s endre basispris

en: %s is required
nb_NO: %s er nødvendig

en: %s or more adults reserve
nb_NO: %s eller flere voksne reserverer

en: %s or more children reserve
nb_NO: %s eller flere barn reserverer

en: %s or more persons reserve
nb_NO: %s eller flere personer reserverer

en: %s settings
nb_NO: %s innstillinger

en: %s settings saved
nb_NO: %s innstillinger lagret

en: A caption for the form element. Should be in the content wrapper.
nb_NO: En bildetekst for skjemaelementet. Skal være i innholds wrapper.

en: About
nb_NO: Om

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Actual
nb_NO: Faktisk

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add %s
nb_NO: Legg %s

en: Add reservations first
nb_NO: Legg reservasjoner først

en: Adults
nb_NO: Voksne

en: After first activation save the settings of each resource once.
nb_NO: Etter første aktivering lagre innstillingene for hver ressurs gang.

en: After payment
nb_NO: Etter betaling

en: After submit
nb_NO: Etter sendt inn

en: After success return to
nb_NO: Etter suksessen tilbake til

en: All
nb_NO: Alle

en: All credit cards deleted
nb_NO: Alle kredittkort slettet

en: All installed modules activated
nb_NO: Alle installerte moduler aktivert

en: All installed modules deactivated
nb_NO: Alle installerte moduler deaktivert

en: All reservations
nb_NO: Alle reservasjoner

en: All resources
nb_NO: Alle ressurser

en: Allow multiple reservations in a
nb_NO: Tillater flere reservasjoner i en

en: Amount
nb_NO: Beløp

en: Amount of %s
nb_NO: Beløp av  %s

en: An error occurred, please try again
nb_NO: Det oppstod en feil, vennligst prøv igjen

en: Apply
nb_NO: Påfør

en: Approve
nb_NO: Godkjenne

en: Approve reservation
nb_NO: Godkjenne reservasjonen

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: Arrival
nb_NO: Ankomst

en: Arrival and departure
nb_NO: Ankomst og avreise

en: Arrival date
nb_NO: Ankomstdato

en: Arrival hour
nb_NO: Ankomst time

en: Arrival minute
nb_NO: Ankomst minutt

en: Arrival only possible from %s
nb_NO: Ankomst bare mulig fra %s

en: Arrival only possible on %s
nb_NO: Ankomst bare mulig på %s

en: Arrival only possible till %s
nb_NO: Ankomst bare mulig til %s

en: Arrival possible on
nb_NO: Ankomst er mulig på

en: Arrival today
nb_NO: Ankomst idag

en: Ask for address in popup form
nb_NO: Be om adresse i popup skjema

en: Ask for name of card holder
nb_NO: Be om navn på kortholder

en: At least %1$s %2$s in %3$s
nb_NO: Minst %1$s %2$s i %3$s

en: At least %1$s persons in %2$s
nb_NO: Minst %1$s personer i %2$s

en: Attach transaction to
nb_NO: Fest transaksjonen til

en: Attached to reservations if no resource [tag] in form
nb_NO: Festet til reservasjoner om ingen ressurs [tag] i skjema

en: Availability
nb_NO: Tilgjengelighet

en: Availability per
nb_NO: Tilgjengelighet per

en: Available
nb_NO: Tilgjengelig

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Base price
nb_NO: Grunnpris

en: Before using create a file named %1$s in %2$s and enter %3$s
nb_NO: Før du bruker opprett en fil med navnet %1$s i %2$s og angi %3$s

en: Before using open the file %1$s and enter a long random password
nb_NO: Før du bruker åpne filen %1$s og skriv en lang tilfeldig passord

en: Black
nb_NO: Svart

en: Block time
nb_NO: Blokk tid

en: Bold
nb_NO: Fet

en: Bold text
nb_NO: Fet tekst

en: Both
nb_NO: Begge

en: Boxed
nb_NO: Innhold Bokset

en: Button to submit the form
nb_NO: Knappen for å sende inn skjemaet

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Can be any form element, can have an impact on the price and are used to get more information. Define them %s first
nb_NO: Kan være hvilken som helst form-element, kan ha innvirkning på pris og brukes til å få mer informasjon. Definere dem %s først

en: Can't open the file %1$s with the security key. Try to give it and it's folder CHMOD 755 or higher.
nb_NO: Kan ikke åpne filen %1$s med sikkerhetsnøkkelen. Prøv å gi det, og det er mappen CHMOD 755 eller høyere.

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Captcha is required
nb_NO: Captcha er nødvendig

en: Card Number
nb_NO: Kortnummer

en: Card Type
nb_NO: Korttype

en: Change base price
nb_NO: Endre basispris

en: Charset
nb_NO: Tegn

en: Check availability for %s days
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet for %s dager

en: Check for updates
nb_NO: Se etter oppdateringer

en: Check resources default possible arrival and departure days so they cant be selected
nb_NO: Sjekk ressurser standard mulig ankomst og avreise dager så de ikke kan velges

en: Check to give your guests the opportunity to enter their credit card information after submit
nb_NO: Sjekk for å gi gjestene muligheten til å oppgi kredittkortinformasjon etter sendt inn

en: Checkbox
nb_NO: Avmerkingsboks

en: Checked for updates
nb_NO: Sjekket for oppdateringer

en: Children
nb_NO: Barn

en: Children price
nb_NO: Pris barn

en: Code
nb_NO: Kode

en: Color
nb_NO: Farge

en: Color of code
nb_NO: Farve på kode

en: Color scheme
nb_NO: Fargeskjema

en: Comma separated options
nb_NO: Komma separert alternativer

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content wrapper
nb_NO: Innhold wrapper

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: Copy & Add
nb_NO: Kopier og Legg til

en: Country
nb_NO: Land

en: Coupon
nb_NO: Kupong

en: Coupon code
nb_NO: Rabattkode

en: Coupons
nb_NO: Kuponger

en: Credit card number has invalid format
nb_NO: Kredittkortnummer har ugyldig format

en: Credit card number is invalid
nb_NO: Kredittkortnummer er ugyldig

en: Credit card number is wrong length
nb_NO: Kredittkortnummer er feil lengde

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Current
nb_NO: Gjeldende

en: Custom fields
nb_NO: Egendefinerte felt

en: Custom form elements to get more information
nb_NO: Tillegg skjema elementer for å få mer informasjon

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Dashboard
nb_NO: Dashbord

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date and information fields can be replaced by hidden fields to force the selection without the guest choosing or seeing it. They are helpful for special offers or forms for just one resource.
nb_NO: Dato og informasjonsfeltene kan bli erstattet av skjulte felt å tvinge valget uten gjesten velge eller se det. De er nyttig for spesialtilbud eller skjemaer for bare én ressurs.

en: Date fields
nb_NO: Datofelt

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Date range
nb_NO: Datointervall

en: Date today
nb_NO: Dato i dag

en: Datepicker availability
nb_NO: Datovelger tilgjengelighet

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: December
nb_NO: Desember

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default widget and search bar template cannot be edited so you always have them as reference
nb_NO: Standard widget og søylinjemalen kan ikke redigeres slik at du alltid har dem som referanse

en: Delete all credit cards
nb_NO: Slett alle kredittkort

en: Delete settings, reservations and resources
nb_NO: Slett innstillinger, reservasjoner og ressurser

en: Departure
nb_NO: Avreise

en: Departure date
nb_NO: Avreisedato

en: Departure hour
nb_NO: Avreise time

en: Departure minute
nb_NO: Avreise minutt

en: Departure only possible from %s
nb_NO: Avreise bare mulig fra %s

en: Departure only possible on %s
nb_NO: Avreise bare mulig på %s

en: Departure only possible till %s
nb_NO: Avreise bare mulig til %s

en: Departure possible on
nb_NO: Avreise mulig på

en: Departure today
nb_NO: Avreise dag

en: Deposit
nb_NO: Innskudd

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Dictate information and/or hide it from guest
nb_NO: Dikter informasjon og/eller skjul det fra gjest

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: Display
nb_NO: Visning

en: Display arrival and departure as half available dates
nb_NO: Vise ankomst og avreise som halv tilgjengelige datoer

en: Display arrival days as free
nb_NO: Vise ankomstdager som gratis

en: Display arrival days as full
nb_NO: Vise ankomstdager som booket

en: Display available spaces
nb_NO: Vis tilgjengelige plasser

en: Display month name
nb_NO: Vis måned navn

en: Display months
nb_NO: Vis måneder

en: Display past days availability
nb_NO: Vise tidligere dagers tilgjengelighet

en: Display price live
nb_NO: Vis pris offentlig

en: Display value
nb_NO: Vis verdi

en: Displays errors
nb_NO: Viser feil

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Due date
nb_NO: Forfallsdato

en: Dummy message
nb_NO: Dummy melding

en: Dummy user
nb_NO: Dummy bruker

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Earliest selectable date in days (0=now)
nb_NO: Tidligst valgbar dato i dager (0 = nå)

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Editlink
nb_NO: Endre lenke

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email sent successfully
nb_NO: E-post sendt korrekt

en: Email to admin after new reservation
nb_NO: E-post til admin etter nye reservasjon

en: Email to guest after admin edited
nb_NO: E-post til gjest etter admin endret

en: Email to guest after approval
nb_NO: E-post til gjest etter godkjenning

en: Email to guest after new reservation
nb_NO: E-post til gjest etter ny reservasjon

en: Email to guest after rejection
nb_NO: E-post til gjestene etter avslag

en: Email to guest from admin in dashboard
nb_NO: E-post til gjest fra admin i dashbordet

en: Enable display of time
nb_NO: Aktiver visning av tiden

en: Enable tutorial mode
nb_NO: Aktiver opplæringsmodus

en: Enter URL of a page with a real form
nb_NO: URL til siden eller post med skjema

en: Enter correct CVV code
nb_NO: Skriv inn riktig CVV-kode

en: Enter correct captcha
nb_NO: Skriv inn riktig captcha

en: Entries to display
nb_NO: Oppføringer å vise

en: Error
nb_NO: Feil

en: Errors
nb_NO: Feil

en: Example
nb_NO: Eksempel

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Exclude
nb_NO: Ekskluder

en: Expires
nb_NO: Utløper

en: Export
nb_NO: Eksport

en: Export reservations
nb_NO: Eksport reservasjoner

en: Failure at copying module %1$s - %2$s
nb_NO: Feil ved kopiering modul %1$s - %2$s

en: Failure at extracting module %1$s - %2$s
nb_NO: Feil ved utpakking av modul %1$s - %2$s

en: Failure at updating module %1$s - %2$s
nb_NO: Feil ved oppdatering av modulen %1$s - %2$s

en: Favourites
nb_NO: Favoritter

en: February
nb_NO: Februar

en: Field has influence on price
nb_NO: Feltet påvirker pris

en: Field with datepicker for the departure date. Can be replaced by billing units selection or deleted so that every reservation lasts one billing unit.
nb_NO: Feltet med datovelger for avreisedato. Kan erstattes av faktureringsenheter utvalg eller slettet slik at hver bestilling varer for en faktureringsenhet.

en: Filter by %s
nb_NO: Filtrer etter %s

en: First click for arrival date; second for departure date
nb_NO: Først klikk for ankomst dato; deretter for avreisedato

en: Float left
nb_NO: Flyt mot venstre

en: Float right
nb_NO: Flyt mot høyre

en: For multilingual content
nb_NO: For flerspråklig innhold

en: For multilingual content. It can be used inside other tags and used in emails, the search bar or invoice templates.
nb_NO: For flerspråklig innhold. Den kan brukes inne i andre koder og brukes i e-poster, søkefeltet eller faktura maler.

en: Form
nb_NO: Formular

en: Form %s
nb_NO: Formular %s

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: From
nb_NO: Fra

en: From %1$s till %2$s
nb_NO: Fra %1$s til %2$s

en: Frontend style
nb_NO: Frontend stil

en: Full width
nb_NO: Full bredde

en: Future
nb_NO: Fremtiden

en: General
nb_NO: Generelt

en: Generate
nb_NO: Generere

en: Gross
nb_NO: Brutto

en: Has been paid
nb_NO: Er betalt

en: Headline
nb_NO: Overskrift

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Holders name
nb_NO: Innehavers navn

en: Hourly mode as standard
nb_NO: Timemodus som standard

en: Hours
nb_NO: Timer

en: ID of reservation
nb_NO: ID av reservasjonen

en: If
nb_NO: Hvis

en: If %s to calculate is
nb_NO: Hvis %s for å beregne er

en: Image as avatar for guests
nb_NO: Bildet som avatar for gjester

en: Import
nb_NO: Importere

en: Important guests
nb_NO: Viktige gjester

en: Include
nb_NO: Inkluder

en: Incompatibility - This version of easyReservations needs at least version %s of this module
nb_NO: Inkompatibilitet - Denne versjonen av easyReservations trenger minst versjon %s av denne modulen

en: Incompatibility - Update easyReservations to at least %s
nb_NO: Inkompatibilitet - Oppdater easyReservations til minst %s

en: Increment
nb_NO: Økende

en: Information
nb_NO: Informasjon

en: Information fields
nb_NO: Informasjonsfelt

en: Inline
nb_NO: Innebygd

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Install
nb_NO: Installer

en: Install all modules
nb_NO: Installer alle moduler

en: Interval
nb_NO: Intervall

en: Invoice
nb_NO: Faktura

en: Italic
nb_NO: Kursiv

en: Italic text
nb_NO: Kursiv tekst

en: January
nb_NO: Januar

en: July
nb_NO: Juli

en: June
nb_NO: Juni

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Label above note
nb_NO: Etiketten ovenfor note

en: Language
nb_NO: Språk

en: Latest selectable date in days (0=endless)
nb_NO: Tidligst valgbar dato i dager (0 = uendelig)

en: Let the guest cancel his reservation till %s days before arrival
nb_NO: La gjesten avbestille sin reservasjon til %s dager før ankomst

en: Let your guests view and download their invoices by invoice guest template
nb_NO: La gjestene se og laste ned sine fakturaer med faktura gjest mal

en: Light
nb_NO: Lys

en: List
nb_NO: Liste

en: Live
nb_NO: Aktiv

en: Logged in
nb_NO: Logget inn

en: Logged out
nb_NO: Logget ut

en: Login
nb_NO: Innlogging

en: Loyal
nb_NO: Lojal

en: March
nb_NO: Mars

en: Max
nb_NO: Maks

en: Maximum %1$s %2$s in %3$s
nb_NO: Maksimal %1$s %2$s i %3$s

en: Maximum %1$s persons in %2$s
nb_NO: Maksimal %1$s personer i %2$s

en: May
nb_NO: Mai

en: Merge resources
nb_NO: Slå sammen ressurser

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message from admin
nb_NO: Melding fra admin

en: Message to guest
nb_NO: Melding til gjest

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Module %s
nb_NO: Modul %s

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Money format
nb_NO: Penger format

en: Months
nb_NO: Måneder

en: Multiple reservations
nb_NO: Flere reservasjoner

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name for resources
nb_NO: Navn for ressurser

en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

en: Net
nb_NO: Netto

en: New reservations
nb_NO: Nye bestillinger

en: No card number provided
nb_NO: Ingen kortnummeret som er oppgitt

en: No custom fields defined
nb_NO: Ingen egendefinerte felt som er definert

en: No premium account - %s
nb_NO: Ingen fond - %s

en: No selection
nb_NO: Ingen valgt

en: None
nb_NO: Ingen

en: None available in this period
nb_NO: Ingen tilgjengelige i denne perioden

en: Normal credit card form get send to stripe
nb_NO: Normal kredittkort skjema bli sende til stripe

en: Not at all
nb_NO: Ikke i det hele tatt

en: Not available at
nb_NO: Ikke tilgjengelig på

en: Number
nb_NO: Antall

en: Object
nb_NO: Objekt

en: October
nb_NO: Oktober

en: Off
nb_NO: Av

en: Old
nb_NO: Gammel

en: On
nb_NO: På

en: One click for arrival date
nb_NO: Ett klikk for ankomstdato

en: Only add it once per page or post
nb_NO: Bare legg det en gang per side eller innlegg

en: Only add one form per page or post
nb_NO: Bare legge ett skjema per side eller post

en: Only add the calendar once per page or post
nb_NO: Bare legge til kalenderen en gang per side eller post

en: Only add the edit-form on one page or post
nb_NO: Bare legge redigerings-skjema på én side eller innlegg

en: Only admin
nb_NO: Kun admin

en: Only admins can change the permissions for
nb_NO: Kun administratorer kan endre tillatelsene for

en: Only allow %s reservations at the same time across all resources
nb_NO: Kun tillate %s bestillinger på samme tid for alle ressurser

en: Only display hours between
nb_NO: Vis bare timer mellom

en: Only display table if guest reserved more than once
nb_NO: Bare vise tabellen hvis gjest reservert mer enn én gang

en: Only numbers
nb_NO: Kun tall

en: Overlay message
nb_NO: Liggende melding

en: Overlay sub-message
nb_NO: Overlegg sub-melding

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Overview autoselect with inputs on add/edit
nb_NO: Oversikt Autoselect med innganger på add / edit

en: Overview onMouseOver Date & Select animation
nb_NO: Oversikt onMouseOver Dato & Select animasjon

en: Owner
nb_NO: Eier

en: Page
nb_NO: Side

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: Paid amount of all reservations
nb_NO: Innbetalt beløp for alle reservasjoner

en: Password
nb_NO: Passord

en: Past
nb_NO: Tidligere

en: Pay
nb_NO: Betal

en: Pay a deposit of
nb_NO: Betale et depositum på

en: Pay now
nb_NO: Betal nå

en: Pay the full price of
nb_NO: Betale full pris for

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Payment about %1$s successful
nb_NO: Betaling for %1$s vellykket

en: Payment button
nb_NO: Betalings knapp

en: Paypal email or Secure Merchant ID
nb_NO: Paypal e-post eller sikker Merchant ID

en: Pending
nb_NO: Avventer

en: Percent
nb_NO: Prosent

en: Persons
nb_NO: Personer

en: Plain text
nb_NO: Ren tekst

en: Please contact us to edit your reservation
nb_NO: Ta kontakt med oss for å redigere din reservasjon

en: Premium Features
nb_NO: Premium-funksjoner

en: Premium Login
nb_NO: Premium innlogging

en: Present
nb_NO: Nå

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Price
nb_NO: Pris

en: Price per %s
nb_NO: Pris per %s

en: Price per %s and %s
nb_NO: Pris per %s og %s

en: Primary color
nb_NO: Primær farge

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: Really delete this reservation permanently?
nb_NO: Vil du virkelig slette denne reservasjonen permanent?

en: Really delete this resource and all its reservations?
nb_NO: Vil du virkelig slette denne ressursen og alle dens bestillinger?

en: Really move this reservation to trash?
nb_NO: Virkelig flytte denne reservasjonen til papirkurven?

en: Recurring guests
nb_NO: Periodiske gjester

en: Reinstall
nb_NO: Installere

en: Reject
nb_NO: Avvis

en: Reject reservation
nb_NO: Avvis reservasjonen

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Report bug
nb_NO: Rapporter feil

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: Requirements
nb_NO: Krav

en: Reservation
nb_NO: Reservasjon

en: Reservation #%1$d copied as #%2$d
nb_NO: Reservasjon #%1$d kopiert som #%2$d

en: Reservation #%d added
nb_NO: Reservasjon #%d lagt

en: Reservations
nb_NO: Reservasjoner

en: Reservations are editable till
nb_NO: Reservasjoner er redigerbar til

en: Reservations could not be deleted
nb_NO: Reservasjonen kunne ikke slettes

en: Reservations in table
nb_NO: Reservasjoner i tabellen

en: Reserve now!
nb_NO: Reservere nå!

en: Reserved
nb_NO: Reservert

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Resource
nb_NO: Ressurs

en: Resource #%d added
nb_NO: Ressurs #%d lagt til

en: Resource and all its reservations deleted
nb_NO: Ressurs og alle dens reservasjoner slettet

en: Resources
nb_NO: Ressurser

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Revenue of all reservations
nb_NO: Omsetning på alle reservasjoner

en: Revenue of future reservations
nb_NO: Omsetning på fremtidige reservasjoner

en: Revenue of past reservations
nb_NO: Inntekter av tidligere reservasjoner

en: Routine
nb_NO: Rutine

en: Row
nb_NO: Rad

en: Sandbox
nb_NO: Sandkasse

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search after every change
nb_NO: Søk etter hver endring

en: Search after page loaded
nb_NO: Søk etter side er lastet

en: Secure
nb_NO: Sikre

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select field
nb_NO: Velg felt

en: Select field as of the time pattern selection
nb_NO: Velg feltet som av tiden mønstervalg

en: Select field for adults
nb_NO: Velg felt for voksne

en: Select field to choose length of stay
nb_NO: Velg feltet for å velge lengden på oppholdet

en: Select for arrival hour. Can be replaced by a hidden field and defaults to 12:00 if not in form.
nb_NO: Velg for ankomst time. Kan bli erstattet av et skjult felt og settes til 12:00 om ikke i formen.

en: Select for arrival minute.
nb_NO: Velg for ankomst minutt.

en: Select for departure hour. Can be replaced by a hidden field and defaults to 12:00 if not in form.
nb_NO: Velg for avreise time. Kan bli erstattet av et skjult felt og settes til 12:00 om ikke i formen.

en: Select for departure minute.
nb_NO: Velg for avreise minutt.

en: Select form template
nb_NO: Velg skjemamal

en: Select how the calendar can be clicked
nb_NO: Velg hvordan kalenderen kan klikkes

en: Select of adults. Is required and can only be replaced by hidden field.
nb_NO: Valg felt voksne. Er nødvendig, og kan bare bli erstattet av skjult felt.

en: Select of children. Can be replaced by hidden field or deleted.
nb_NO: Velg barn. Kan erstattes av skjult felt eller slettes.

en: Select of resources. Is required and can only be replaced by hidden field. You can exclude or include resources by entering comma separated IDs.
nb_NO: Valg av ressurser. Er nødvendig og kan bare erstattes av skjult felt. Du kan ekskludere eller inkludere ressurser ved å skrive inn kommaseparerte IDer.

en: Selectable days
nb_NO: Valgbare dager

en: Selected
nb_NO: Valgt

en: Selected time is occupied
nb_NO: Valgt tid er okkupert

en: Selection
nb_NO: Utvalg

en: Send email
nb_NO: Send mail

en: Send email to guest
nb_NO: Send mail til gjest

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show Resources
nb_NO: Vis Resources

en: Show avatars
nb_NO: Vis avatarer

en: Show dummy
nb_NO: Vis dummy

en: Show price
nb_NO: Vis pris

en: Show price in calendar
nb_NO: Vis pris i kalenderen

en: Show status
nb_NO: Vis status

en: Show table with other reservations by the same email
nb_NO: Vis bord med andre bestillinger av med samme e-post

en: Show time ago
nb_NO: Vis tid siden

en: Show unanswered messages in table
nb_NO: Vis ubesvarte meldinger i tabellen

en: Show/Hide content
nb_NO: Vis/skjul innhold

en: Shows the warning messages in form. Is required for the multiple reservations form function.
nb_NO: Viser advarsler i skjemaet. Er nødvendig for fler-reservasjons skjema funksjon.

en: Single Page Payment
nb_NO: Enkel side Betaling

en: Skip review page
nb_NO: Hopp over gjennomgang side

en: Small
nb_NO: Liten

en: Smaller headline to divide the form.
nb_NO: Mindre tittel for å dele skjemaet.

en: Special fields
nb_NO: Spesielle felt

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Style
nb_NO: Stil

en: Sub-headline
nb_NO: Under tittel

en: Subject
nb_NO: Tittel

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: Submit all reservations
nb_NO: Send inn alle reservasjoner

en: Submit button
nb_NO: Send knappen

en: Submit message
nb_NO: Send melding

en: Submit sub-message
nb_NO: Send inn sub-melding

en: Subtitle in popup
nb_NO: Undertittel i popup

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Support email
nb_NO: Support epost

en: Sync
nb_NO: Synkron

en: Table
nb_NO: Bord

en: Table actions
nb_NO: Tabell handlinger

en: Table information
nb_NO: Tabell informasjon

en: Tax
nb_NO: Skatt

en: Tax percentage has to be numeric
nb_NO: Skatteprosenten må være numerisk

en: Taxes
nb_NO: Skatter

en: Text before price
nb_NO: Tekst før pris

en: Text field for email
nb_NO: Tekstfelt for e-post

en: Text field for name
nb_NO: Tekstfelt for navn

en: Text field to enter coupon codes
nb_NO: Tekstfelt for å skrive inn kupongkoder

en: Text field with datepicker
nb_NO: Tekstfelt med datovelger

en: Text for seach button
nb_NO: Tekst for søke knappen

en: Text over edit area - optional
nb_NO: Tekst over redigeringsområde - valgfritt

en: Text over login area - optional
nb_NO: Tekst over innloggings området - valgfritt

en: The departure date has to be after the arrival date
nb_NO: Den avreisedato må være etter ankomst

en: The shortcodes wont work if more then one of the same type are on the same site
nb_NO: Kort-kodene fungerer ikke om flere av en av samme type er på samme sted

en: The validation only works with SSL in Sandbox
nb_NO: Valideringen fungerer bare med SSL i Sandkasse

en: This can happen with posts in category-views or on homepage
nb_NO: Dette kan skje med innlegg i kategori-visning eller på hjemmesiden

en: This function will add reservations to the woocommerce cart.
nb_NO: Denne funksjonen vil legge bestillinger til woocommerce kurven.

en: This reservation is imported. It cannot be changed.
nb_NO: Denne reservasjonen er importert. Den kan ikke endres

en: This shortcode adds an availability calendar to the post or page
nb_NO: Dette kortnummer legger en tilgjengelighet kalenderen på innlegget eller siden

en: This shortcode adds an availability search form to the post or page
nb_NO: Dette kort koden legger en tilgjengelighet søke skjema i innlegg eller side

en: This shortcode adds the function for your guests to edit their reservations afterwards
nb_NO: Denne kort koden legger funksjonen for gjestene dine til å redigere sine reservasjoner etterpå

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time range
nb_NO: Tidsområde

en: Time to delete
nb_NO: Tid for å slette

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title in popup
nb_NO: Tittel på popup

en: Title over textarea
nb_NO: Tittel over tekstboks

en: Title when paying multiple reservations
nb_NO: Tittel når du betaler flere reservasjoner

en: To
nb_NO: Til

en: To prevent this add the shortcodes after the [more] tag
nb_NO: For å unngå dette legger de kortkoder etter [mer] tag

en: Too late to cancel
nb_NO: For sent å avbryte

en: Total reservations
nb_NO: Totalt antall reservasjoner

en: Translation
nb_NO: Oversettelse

en: Translations
nb_NO: Oversettelser

en: Trashed
nb_NO: Kastet

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Tutorial
nb_NO: Opplæring

en: URL of page with shortcode
nb_NO: URL til side med kort kode

en: URL to page or post with form
nb_NO: URL til siden eller post med skjema

en: Unavailability
nb_NO: Utilgjengelig

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Uninstall
nb_NO: Avinstaller

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown card type
nb_NO: Ukjent korttype

en: Upcoming
nb_NO: Kommende

en: Upcoming reservations
nb_NO: Kommende reservasjoner

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Upload failed
nb_NO: Last mislyktes

en: Use style for table
nb_NO: Bruk stil for tabellen

en: User of dummy
nb_NO: Bruker av dummy

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Validate payment & set paid amount
nb_NO: Validere betaling og sett innbetalt beløp

en: Value
nb_NO: Verdi

en: View all Resources
nb_NO: Vis alle ressurser

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: What's happening today
nb_NO: Hva skjer i dag

en: White
nb_NO: Hvit

en: Whitespace between price and currency sign
nb_NO: Mellomrom mellom pris og valutategn

en: Width
nb_NO: Bredde

en: WooCommerce compatibility
nb_NO: WooCommerce kompatibilitet

en: Wrapper around content. Should be around fields and text.
nb_NO: Wrapper rundt innholdet. Skal være rundt felt og tekst.

en: Wrapper for multiple elements in one row. Should be inside the content wrapper and around any form elements and/or text. It may be necessary to define their width's.
nb_NO: Wrapper for flere elementer i en rad. Skal være inne i innholdsinnpakningen og rundt noen formelementer og/eller tekst. Det kan være nødvendig å definere deres bredder.

en: Wrong ID or email
nb_NO: Feil ID eller e-post

en: Wrong date format
nb_NO: Feil dato format

en: Wrong email
nb_NO: Feil e-post

en: Wrong file
nb_NO: Feil fil

en: Wrong login data
nb_NO: Feil påloggingsdata

en: You can combine it with a formm the user control panel or the search form by adding it to the same page
nb_NO: Du kan kombinere det med et skjema på brukerens kontrollpanel eller søkeskjemaet ved å legge det til på samme side

en: You have to copy the URL of this site to the easyReservations general settings
nb_NO: Du må kopiere URL for nettstedet til easyReservations generelle innstillinger

en: Your reservation is complete
nb_NO: Din reservasjon er fullført

en: Your reservation was sent
nb_NO: Din reservasjon ble sendt

en: a title
nb_NO: Vis tittel

en: a valid email address
nb_NO: en gyldig e-postadresse

en: adult
nb_NO: voksen

en: adults
nb_NO: voksne

en: ago
nb_NO: siden

en: and
nb_NO: og

en: approved
nb_NO: godkjent

en: billing units
nb_NO: faktureringsenheter

en: cURL isnt installed on your server, please contact your host
nb_NO: Krøll er ikke installert på serveren din, kan du kontakte din vert

en: calendar week
nb_NO: kalenderuke

en: child
nb_NO: barn

en: children
nb_NO: barn

en: completed
nb_NO: fullført

en: condition
nb_NO: tilstand

en: days before their arrival
nb_NO: dager før ankomst

en: delete
nb_NO: slette

en: each
nb_NO: hver

en: guest comes the %1$s%2$s time
nb_NO: gjest kommer %1$s%2$s tid

en: guest stays %s days or more
nb_NO: gjest blir i %s dager eller mer

en: in %s
nb_NO: i %s

en: installed
nb_NO: installert

en: logout
nb_NO: logg ut

en: minutes
nb_NO: minutter

en: more
nb_NO: mere

en: only unavailability
nb_NO: kun utilgjengelig

en: pending
nb_NO: ventende

en: per billing unit
nb_NO: per faktureringsenhet

en: persons
nb_NO: Personer

en: quarter
nb_NO: kvartal

en: rejected
nb_NO: avvist

en: reservation
nb_NO: reservasjon

en: resource
nb_NO: ressurs

en: resources requirements change to
nb_NO: ressurs krav endret til

en: select nothing to change price/availability for entire
nb_NO: velg ingen for å endre pris / tilgjengelighet for hele

en: started
nb_NO: startet

en: the base price changes to
nb_NO: basispris endres til

en: the guest reserves %s before his arrival
nb_NO: den gjesten reserverer %s dager før hans ankomst

en: the price decreases by
nb_NO: prisen reduseres med

en: the price increases by
nb_NO: prisen øker med

en: translateable content
nb_NO: oversettbart innhold

en: trash
nb_NO: søppel

en: trashed
nb_NO: kastet

en: updated
nb_NO: oppdatert

en: visits
nb_NO: besøk

en: with availability
nb_NO: med tilgjengelighet

en: with both
nb_NO: med begge

en: with partly availability
nb_NO: med delvis tilgjengelighet

en: with template
nb_NO: med mal

en: year
nb_NO: år
